GRM0337U1H7R1CD01D
Mfr.Part #
GRM0337U1H7R1CD01D
Description
CAP CER 7.1PF 50V U2J 0201
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
GRM
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
U2J
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Depth :
300μm
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
7.1pF
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.3mm