GRM0336T1E120GD01D
Mfr.Part #
GRM0336T1E120GD01D
Description
CAP CER 12PF 25V T2H 0201
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
0.6mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
T2H
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Thickness :
330.2μm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
T2H
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Depth :
300μm
Width :
0.3mm
Murata Electronics GRM0336T1E120GD01D
GRM 12pF Ceramic Capacitor ±2% T2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0336T1E120GD01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
GRM0336T1E120GD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with T2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V