GRM0336S1E4R6CD01D
Mfr.Part #
GRM0336S1E4R6CD01D
Description
CAP CER 4.6PF 25V S2H 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
4.6pF
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
WRAPAROUND
Width :
0.3mm
Temperature Characteristics Code :
S2H
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
S2H
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25pF
Length :
0.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Murata Electronics GRM0336S1E4R6CD01D
GRM 4.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF S2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0336S1E4R6CD01D Overview
A 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is S2H.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
GRM0336S1E4R6CD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with S2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V