GRM0336R1E9R5DD01D
Mfr.Part #
GRM0336R1E9R5DD01D
Description
CAP CER 9.5PF 25V R2H 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
9.5pF
Temperature Coefficient :
R2H
Case Code (Metric) :
Temperature Characteristics Code :
R2H
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C