GRM0336R1E9R3DD01D
Mfr.Part #
GRM0336R1E9R3DD01D
Description
CAP CER 9.3PF 25V R2H 0201
Length :
0.6mm
Temperature Characteristics Code :
R2H
Capacitance :
9.3pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
WRAPAROUND
HTS Code :
Tape and Reel (TR)
Depth :
300μm
Width :
0.3mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
R2H
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Murata Electronics GRM0336R1E9R3DD01D
GRM 9.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF R2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0336R1E9R3DD01D Overview
A 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R2H.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
GRM0336R1E9R3DD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V