GRM0336R1E360GD01D
Mfr.Part #
GRM0336R1E360GD01D
Description
CAP CER 36PF 25V R2H 0201
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
36pF
Voltage - Rated DC :
25V
Width :
0.3mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
1 (Unlimited)
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Depth :
300μm
Temperature Coefficient :
R2H
Height :
300μm
Temperature Characteristics Code :
R2H
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
0201 (0603 Metric)
Murata Electronics GRM0336R1E360GD01D
GRM 36pF Ceramic Capacitor ±2% R2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0336R1E360GD01D Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is R2H and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
GRM0336R1E360GD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V