GRM0335C2A9R9CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A9R9CA01D
Description
CAP CER 9.9PF 100V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
0.6mm
Weight :
340.194278μg
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Composition :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
9.9pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Thickness :
330.2μm
WRAPAROUND
Height :
300μm
Series :
GRM
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Imperial) :
Murata Electronics GRM0335C2A9R9CA01D
GRM 9.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)