GRM0335C2A9R3CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A9R3CA01D
Description
CAP CER 9.3PF 100V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GRM
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Multilayer :
Height :
300μm
Thickness :
330.2μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25pF
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Weight :
340.194278μg
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Composition :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
9.3pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Murata Electronics GRM0335C2A9R3CA01D
GRM 9.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)