GRM0335C2A8R7DA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A8R7DA01J
Description
CAP CER 8.7PF 100V C0G/NP0 0201
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
8.7pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
0.6mm
Thickness :
330.2μm
Width :
0.3mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
GRM
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
0.3mm
Tolerance :
±0.5pF
Dielectric :
C0G
Multilayer :
yes
Murata Electronics GRM0335C2A8R7DA01J
GRM 8.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)