GRM0335C2A7R8DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A7R8DA01D
Description
CAP CER 7.8PF 100V C0G/NP0 0201
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
330.2μm
Case Code (Metric) :
Width :
0.3mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Length :
0.6mm
Dielectric :
C0G
Series :
GRM
Tolerance :
±0.5pF
Height :
300μm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
7.8pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Weight :
340.194278μg
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Imperial) :
EAR99
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Murata Electronics GRM0335C2A7R8DA01D
GRM 7.8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)