GRM0335C2A7R8CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A7R8CA01D
Description
CAP CER 7.8PF 100V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Series :
GRM
Case Code (Metric) :
2
Weight :
340.194278μg
Height :
300μm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
7.8pF
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.25pF
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Thickness :
330.2μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Composition :
Ceramic
WRAPAROUND
Murata Electronics GRM0335C2A7R8CA01D
GRM 7.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)