GRM0335C2A6R8WA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A6R8WA01D
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
100V
yes
Mounting Feature :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
0.3mm
Width :
300μm
Package / Case :
Positive Tolerance :
0.74%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Thickness :
300μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Negative Tolerance :
0.74%
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
WRAPAROUND
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
6.8pF