GRM0335C2A6R4CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A6R4CA01D
Description
CAP CER 6.4PF 100V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Capacitance :
6.4pF
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height :
300μm
Pbfree Code :
yes
Weight :
340.194278μg
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Murata Electronics GRM0335C2A6R4CA01D
GRM 6.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)