GRM0335C2A5R9CA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A5R9CA01J
Description
CAP CER 5.9PF 100V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Height :
0.3mm
Length :
0.6mm
Capacitance :
5.9pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±0.25pF