GRM0335C2A5R8CA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A5R8CA01J
Description
CAP CER 5.8PF 100V C0G/NP0 0201
C0G
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
JESD-609 Code :
e3
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Weight :
340.194278μg
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
GRM
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
0201 (0603 Metric)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Case Code (Metric) :
Capacitance :
5.8pF
Thickness :
330.2μm
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Murata Electronics GRM0335C2A5R8CA01J
GRM 5.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)