GRM0335C2A5R7CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A5R7CA01D
Description
CAP CER 5.7PF 100V C0G/NP0 0201
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Weight :
340.194278μg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
5.7pF
Width :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height :
300μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Composition :
Ceramic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Series :
GRM
Murata Electronics GRM0335C2A5R7CA01D
GRM 5.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)