GRM0335C2A5R4DA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A5R4DA01J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.4PF 100V C0G/NP0 0201
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Series :
GRM
Capacitance :
5.4pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.5pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Weight :
340.194278μg
Case Code (Imperial) :
Mount :
Thickness :
330.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Murata Electronics GRM0335C2A5R4DA01J
GRM 5.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)