GRM0335C2A3R9CA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A3R9CA01J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0201
Thickness :
330.2μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3.9pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Series :
GRM
Voltage - Rated DC :
100V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Tolerance :
±0.25pF
Height :
0.3mm
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Murata Electronics GRM0335C2A3R9CA01J
GRM 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)