GRM0335C2A3R4CA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A3R4CA01J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.4PF 100V C0G/NP0 0201
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
3.4pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
GRM
Width :
0.3mm
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.25pF
Thickness :
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
0.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Weight :
340.194278μg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Dielectric :
C0G
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM0335C2A3R4CA01J
GRM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)