GRM0335C2A240JA01J
Mfr.Part #
GRM0335C2A240JA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Material :
Ceramic
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Tolerance :
5%
Thickness :
300μm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
24pF
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Width :
300μm
Height :
330μm
Package / Case :
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
600μm
Datasheets
GRM0335C2A240JA01J
Murata Electronics GRM0335C2A240JA01J
24pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201