GRM0335C2A1R5CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A1R5CA01D
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Weight :
340.194278μg
Thickness :
330.2μm
Tolerance :
±0.25pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Series :
GRM
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
1.5pF
Length :
0.6mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Murata Electronics GRM0335C2A1R5CA01D
GRM 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)