GRM0335C2A1R0BA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A1R0BA01D
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
Thickness :
300μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Weight :
340.194278μg
Dielectric :
C0G
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Length :
600μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
1pF
Width :
300μm
Surface Mount :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Murata Electronics GRM0335C2A1R0BA01D
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1pF 100V