GRM0335C1H8R1DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H8R1DA01D
Description
CAP CER 8.1PF 50V C0G/NP0 0201
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
0.6mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
0.3mm
Tolerance :
±0.5pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
8.1pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GRM0335C1H8R1DA01D
GRM 8.1pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)