GRM0335C1H7R9DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H7R9DA01D
Description
CAP CER 7.9PF 50V C0G/NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
330.2μm
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Capacitance :
7.9pF
Width :
0.3mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V