GRM0335C1H7R4CD01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H7R4CD01D
Description
CAP CER 7.4PF 50V C0G/NP0 0201
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Thickness :
330.2μm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Series :
GRM
Radiation Hardening :
No
Width :
0.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
300μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Depth :
300μm
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
7.4pF
Case Code (Metric) :
Murata Electronics GRM0335C1H7R4CD01D
GRM 7.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GRM0335C1H7R4CD01D Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM0335C1H7R4CD01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V