GRM0335C1H6R4DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H6R4DA01D
Description
CAP CER 6.4PF 50V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
300μm
Capacitance :
6.4pF
ECCN Code :
EAR99
C0G
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Width :
0.3mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
330.2μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
0.6mm
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
GRM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Murata Electronics GRM0335C1H6R4DA01D
GRM 6.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)