GRM0335C1H6R2CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H6R2CA01D
Description
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
6.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Series :
GRM
Murata Electronics GRM0335C1H6R2CA01D
GRM 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)