GRM0335C1H5R6BA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H5R6BA01D
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
300μm
Voltage - Rated DC :
50V
GRM
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
5.6pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Imperial) :
Width :
0.3mm
Height :
300μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Length :
0.6mm
Case Code (Metric) :
Murata Electronics GRM0335C1H5R6BA01D
GRM 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)