GRM0335C1H3R4BA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H3R4BA01D
Description
CAP CER 3.4PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
3.4pF
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.3mm
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
0201
Width :
0.3mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±0.1pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
0.6mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
GRM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm