GRM0335C1H3R1CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H3R1CA01D
Description
CAP CER 3.1PF 50V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Height :
0.3mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
3.1pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Murata Electronics GRM0335C1H3R1CA01D
GRM 3.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)