GRM0335C1H3R0CA01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM0335C1H3R0CA01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Capacitance :
3pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Depth :
300μm
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Series :
GRM
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.3mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Dielectric :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Murata Electronics GRM0335C1H3R0CA01D
GRM 3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)