GRM0335C1H240GA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H240GA01D
Description
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0201
SMD/SMT
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
300μm
Capacitance :
24pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±2%
Murata Electronics GRM0335C1H240GA01D
GRM 24pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)