GRM0335C1H1R7CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H1R7CA01D
Description
CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0201
330.2μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Capacitance :
1.7pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Number of Terminations :
2
Height :
0.3mm
Length :
0.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Murata Electronics GRM0335C1H1R7CA01D
GRM 1.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)