GRM0335C1H1R6CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H1R6CA01D
Description
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Height :
300μm
Capacitance :
1.6pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
50V
GRM
Width :
0.3mm
0201 (0603 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Metric) :
Length :
0.6mm
Dielectric :
C0G NP0
Murata Electronics GRM0335C1H1R6CA01D
GRM 1.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)