GRM0335C1H1R2CA01J
Mfr.Part #
GRM0335C1H1R2CA01J
Description
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0201
Length :
0.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.3mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
1.2pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Murata Electronics GRM0335C1H1R2CA01J
GRM 1.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)