GRM0335C1ER30BA01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM0335C1ER30BA01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.3PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
HTS Code :
Height :
300μm
Thickness :
330.2μm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Series :
GRM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.3pF