GRM0335C1E9R9DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E9R9DA01D
Description
CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
9.9pF