GRM0335C1E9R7DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E9R7DA01D
Description
CAP CER 9.7PF 25V C0G/NP0 0201
C0G NP0
Multilayer :
Capacitance :
9.7pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.5pF
EAR99
Height :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GRM0335C1E9R7DA01D
GRM 9.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)