GRM0335C1E910GA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E910GA01D
Description
CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
91pF
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Height :
300μm
Series :
GRM
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Murata Electronics GRM0335C1E910GA01D
GRM 91pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)