GRM0335C1E8R2BA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E8R2BA01D
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
8.2pF
Case Code (Metric) :
Dielectric :
10 Weeks
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Murata Electronics GRM0335C1E8R2BA01D
GRM 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)