GRM0335C1E8R1CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E8R1CA01D
Description
CAP CER 8.1PF 25V C0G/NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25pF
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.1pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Murata Electronics GRM0335C1E8R1CA01D
GRM 8.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)