GRM0335C1E5R6DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E5R6DA01D
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±0.5pF
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
5.6pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
CERAMIC CAPACITOR
Height :
300μm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
REACH SVHC :
No SVHC
Murata Electronics GRM0335C1E5R6DA01D
GRM 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)