GRM0335C1E4R3CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E4R3CA01D
Description
CAP CER 4.3PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
1
In Stock :
1
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
0603
Case Code (Imperial) :
0201
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Height :
300μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
4.3pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Murata Electronics GRM0335C1E4R3CA01D
GRM 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)