GRM0335C1E3R3BA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E3R3BA01D
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
300μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Height :
300μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness :
330.2μm
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.3pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Murata Electronics GRM0335C1E3R3BA01D
GRM 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)