GRM0335C1E2R6CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E2R6CA01D
Description
CAP CER 2.6PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
2.6pF
Tolerance :
±0.25pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V