GRM0225C1H8R0DA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1H8R0DA03L
Description
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 01005
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
8pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
200μm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
01005 (0402 Metric)
Datasheets
GRM0225C1H8R0DA03L
Murata Electronics GRM0225C1H8R0DA03L
GRM 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)