GRM0225C1E9R7BDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E9R7BDAEL
Description
CAP CER 9.7PF 25V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Capacitance :
9.7pF
Termination :
SMD/SMT
Height :
200μm
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
6.010099mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.1pF
Thickness :
228.6μm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Case Code (Metric) :
GRM
Datasheets
GRM0225C1E9R7BDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E9R7BDAEL
GRM 9.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E9R7BDAEL Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
GRM0225C1E9R7BDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V