GRM0225C1E9R4WDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E9R4WDAEL
Description
CAP CER 9.4PF 25V C0G/NP0 01005
GENERAL PURPOSE
Weight :
6.010099mg
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.05pF
Height :
200μm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Capacitance :
9.4pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Datasheets
GRM0225C1E9R4WDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E9R4WDAEL
GRM 9.4pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E9R4WDAEL Overview
A program's size/dimension is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
GRM0225C1E9R4WDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V