GRM0225C1E9R4DA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E9R4DA03L
Description
CAP CER 9.4PF 25V C0G/NP0 01005
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Capacitance :
9.4pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Thickness :
228.6μm
Case Code (Metric) :
C0G
Murata Electronics GRM0225C1E9R4DA03L
GRM 9.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)