GRM0225C1E8R4CA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E8R4CA03L
Description
CAP CER 8.4PF 25V C0G/NP0 01005
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Capacitance :
8.4pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Murata Electronics GRM0225C1E8R4CA03L
GRM 8.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)